Animatron, çocuklar da dahil olmak üzere herkesin fikirlerini çizgi filmlere dönüştürmesine izin veren ücretsiz bir animasyon yazılımıdır.

Farklı hikayeler çizmek, canlandırmak ve anlatmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Çalışması çok kolay ve çocuklar animasyonlu hikayeler oluşturmak için çeşitli öğeleri sürükleyip bırakabilecekleri Lite Modunu kullanabilirler. Animatron 8 yaş üstü çocuklar için uygun olmasına rağmen eğer kızınızın/oğlunuzun animasyon-film üretme gibi konulara ilgisi varsa daha küçük yaşlarda da rahatça kullanabileceğine inanıyoruz.

Aynı zamanda, ebeveynler de Animatron’u da kullanabilir. 

Bu yazılımı indirmenize gerek yok. Bu bağlantıdan çevrimiçi de kullanmanız mümkün.


PowToon, çocuklar tarafından bile kullanımı kolay ilginç bir çevrimiçi animasyon aracıdır.

Başlangıçta çocuklar için bir animasyon aracı olarak geliştirilmemiş olsa da, kullanımı oldukça kolay. Çocuklar ve yeni başlayanlar için oldukça uygun ve yeni başlayanlara en çok önerilen araçlardan biri.

İlk olarak, aracı kullanabilmek için siteye kayıt olmanız gerekir. Ardından, eklemek istediğiniz animasyon türünü ve üzerinde çalışmak istediğiniz projeyi seçebilirsiniz.

Modern Çağ, Beyaz Tahta animasyonu, Çizgi Film, Infographic veya Kurumsal animasyon arasında seçim yapabilirsiniz. 

Önceden oluşturulmuş özelleştirebileceğiniz  bir dizi sahne site içerisinde mevcut 

PowToon, çocuklarınızın benzersiz sunumlar oluşturmasına izin veren çeşitli okul ödevleri için de uygundur.

Yazılım 10 yaşın üzerindeki çocuklar için uygundur. Bu bağlantıdan çevrimiçi de kullanmanız mümkün.


FlipBook, kullanımı çok kolay olan bir animasyon yazılımıdır.

Bu 2D animasyon aracı, çocuklarınızın dokunmatik ekran ve ekran kalemi kullanarak doğrudan ekrana çizim yapmasını sağlar.

Ayrıca, müzik ekleyebilir ve sesi senkronize edebilir, dudak senkronizasyonu yapabilirsiniz. Tabii ki, bu özellik yaşı biraz daha büyük çocuklar ve gençler için daha uygun.

Diğer özellikler:

  • Çerçeveleri yakınlaştırma, döndürme ve bulanıklaştırma
  • Diğer programlardan arka planları, videoları kullanma
  • Yeni başlayanlar için Lite sürümü
  • Aynı zamanda site içerisindeki eğitimler bilmeniz gereken her şeyi içeriyor!

FlipBook hem yeni başlayanlar hem de ara animasyon kullanıcıları için mükemmeldir.


Harmony, ToonBoom’un Harmony yazılımı, orta düzey kullanıcılar, büyük çocuklar ve gençler ve elbette grafik sanatçıları için uygun olan güçlü bir animasyon yazılımıdır.

Çocuğunuzun animasyon araçlarını kullanma konusunda deneyimi varsa, belki de oyunu hızlandırmanın ve Harmony’yi nasıl kullanacağınızı öğrenmenin zamanı gelmiştir.

Çocuklarınızın bu yazılımda nasıl ustalaşacağını öğrenmek için kullanabileceği birçok ücretsiz video, web semineri ve diğer harika öğrenme kaynakları var.

Harmony’nin kursları ücretsiz. Çocuğunuz kendi hızıyla öğrenebilir, becerilerini test edebilir. Bu bağlantıdan kullanabilirsiniz.


Muvizu, kullanımı kolay ve eğlenceli bir animasyon yazılımı. Bu araçla herkes animasyon yapabilir! Muvizu, kullanıcıların önceden tanımlanmış bir dizi özellik ve form arasından seçim yapmalarını ve animasyonlu karakterlerini özelleştirmelerini sağlayan benzersiz bir karakter animasyon sistemine sahiptir.

Aracın geliştiricileri gururla Muvizu’nun eğitimcilerden öğrencilere, animatörlerden iş insanlarına kadar herkes için olduğunu söylüyor. Bu bağlantıdan kullanabilirsiniz.0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir